Oční ordinace
side_menu
plus     Lékařský tým

plus     O Nás

plus     Objednávky

plus     Akce

plus     Studovna

plus     Kontakty


Móda a životní styl
side_menu
Glasses

oční ordinace                                     oční optika

Kontaktní čočky


Oko - osy Optotyp cocka02_tn.gif, 2 kB Barevné kontaktní čočky

Na aplikaci kontaktních čoček se můžete objednat osobně nebo telefonicky:312 245 136

oční optika775 184 415 služební mobil
Proč se rozhodnout pro kontaktní čočky?

Jedním z hlavních motivů pro nošení kontaktních čoček je kromě jejich výborných optických vlastností vzhled nositele. Brýle totiž výrazným způsobem mění osobnost, alespoň viditelně. Optické vlastnosti kontaktních čoček jsou zřejmé, umožňují nám širší zorné pole, nemlží se v mlze a dešti, vidění je subjektivně ostřejší a kvalitnější než přes brýle. Mizí otlaky na nose a jsou neomezující při sportovních aktivitách.

Kontaktní čočky mohou korigovat bez problému běžné refrakční vady jako krátkozrakost (myopii), dalekozrakost (hypermetropii) nebo astigmatismus. V dnešní době jsou dostupné i speciální kontaktní čočky, které mohou korigovat i presbyopii(nosíte-li brýle na čtení) podobně jako bifokální nebo multifokální brýle. Kontaktní čočky mohou také splňovat funkci kosmetickou nebo terapeutickou.

Pokud nejste spokojeni s barvou Vašich očí nebo chcete zkusit něco jiného, jsou tu pro Vás barevné kontaktní čočky. Mohou Váš vzhled zvýraznit nebo změnit úplně. Pro snazší orientaci Vám nabízíme simulaci na našem zařízení Smart Mirror, který vám ilustračně ukáže jak budete s daným odstínem vypadat. Tuto službu Vám nabízíme zdarma.

S výběrem správného typu kontaktních čoček Vám poradíme s přihlédnutím k Vaší korekci, použití a profesi. Nabízíme Vám celkové služby jako jsou měření zraku, aplikace kontaktních čoček včetně zácviku (popř.opakovaných zácviků) a poradenství. Neváhejte a obraťte se na nás.

Jaký typ zvolit?

jednodenní kontaktní čočky- jsou to jednorázové kontaktní čočky, vhodné zejména pro činnosti jako je sport. Hodí se výborně na dovolené(nevozíte s sebou žádná pouzdra a dezinfekční roztoky). Je to také nejzdravější forma nošení kontaktních čoček. Díky denní výměně máte na očích vždy kontaktní čočku bez usazenin, které vám snižují kvalitu vidění a mohou být často i rizikem vzniku nějakých komplikací v důsledku nošení kontaktních čoček.

kontaktní čočky na 2 týdny(14-ti denní)- jedná se o kontaktní čočky, které se vyznačují velmi dobrou snášenlivostí. Jsou velmi oblíbené, vhodné na každodenní nošení nebo prodloužené.

měsíční kontaktní čočky(30-ti denní)- tyto kontaktní čočky jsou vhodné pro každodenní nošení. Nabídka je velká, se správným typem Vám poradíme.

konvenční kontaktní čočky- jsou určeny k dlouhodobějšímu nošení(zpravidla kupujete pár na 1rok). Nevýhodou může být usazování depozit, snížení visu, možné komplikace. Vyrábí se v různých parametrech, materiálech. Tyto čočky jsou však již technickým přežitkem. 

kontaktní čočky na noc i den- mohou se nosit ,,nepřetržitě?zpravidla 30dní a 29nocí. Tento typ kontaktních čoček není vhodný pro všechny typy nositelů kontaktních čoček. Aplikace tohoto typu čoček je odlišná, zejména kontroly jsou důslednější.

Zajímá Vás postup při první aplikaci?

1. pokud jste kontaktní čočky ještě nikdy nenosil(a), vyčleňte si z Vašeho času cca 1,5hod

2. pokud jste kontaktní čočky už dříve někdy nosil(a), ale přicházíte do našeho aplikačního střediska poprvé, postačí 45min

3. při první návštěvě Vám bude zavedena karta do které se budou zapisovat veškeré údaje nutné pro správné a bezpečné nošení kontaktních čoček jako např. anamnéza, důvod nošení kontaktních čoček apod.

4. změříme Vám zrak a provedeme další potřebná vyšetření předního segmentu oka a ostatních parametrů důležitých pro správnou aplikaci kontaktních čoček(je vhodné vzít si s sebou brýle, které nosíte)

5. vybereme společně vhodný typ kontaktních čoček

6. nasadíme kontaktní čočky a vyčkáme cca 20min, to je doba nutná k usazení kontaktních čoček

7. po 20min. uděláme kontrolu vidění, usazení a tolerance

8. provedeme zácvik v nasazování a snímání kontaktních čoček. Současně Vás vyškolíme v péči o kontaktní čočky.

9. všechny instrukce obdržíte písemně

10. dále se domluvíme na termínu(popř.termínech)kontroly, v tomto bodě však přistupujeme zcela individuálně podle typu nositele a typu kontaktních čoček

Tato služba není hrazena ze základního zdravotního pojištění.

Většinu typů kontaktních čoček máme skladem. Kontaktní čočky si můžete objednávat také telefonicky. O Vaši objednávce budete vyrozuměni formou sms zprávy.

Péče o kontaktní čočky

ROZTOKY

Základní stupně péče o kontaktní čočky jsou následující:

- čištění

- oplachování

- dezinfekce

- sterilizace

- zvlhčování

- odstraňování bílkovinových usazenin

Hydrogelové, silikonhydrogelové(měkké) kontaktní čočky se uchovávají vlhké. Roztoky obsahují antibakteriální, zvlhčující a dezinfekční látky. Sterilizace u měkkých kontaktních čoček se provádí také chemicky(systémy Vše v jednom). Na našem trhu je veliký výběr roztoků. Se správným typem Vám rádi poradíme, vzhledem k typu materiálu a frekvenci výměn kontaktních čoček.glasses