Oční ordinace
side_menu
plus     Lékařský tým

plus     O Nás

plus     Objednávky

plus     Akce

plus     Studovna

plus     Kontakty


Móda a životní styl
side_menu
Glasses

oční ordinace                                     oční optika

Dioptrické brýle

    

v naší optice můžete vybírat z těchto značkových brýlových obrub:

 

Eschenbach  
Rodenstock  

Ray Ban 

Vogue 

Bellinger  
Converse  
Puma 
Fresh  
Humphreys  
Okula
Uvex
Mexx
Titan Flex
Reserve
Dr. Eyes
Gant
No Fear
Kinn
Mondo
Maxx
Head
Enjoy
Hannah
Menrad
Brendee
Eleven

dětské obruby těchto značek:

 

Shrek, Hananah Montana, Hightschool Musical,Disney, Gairfield, Chupa-Chups , Čtyřlístek , Lego

  

 

DĚTSKÉ BRÝLE A OKLUZORY PRO VAŠE DĚTI:

U NÁS V PRODEJI OKLUZORY od značky OPTICLUDE - NÁZORNÉ VIDEO, JAK DĚTEM OKLUZOR SPRÁVNĚ LEPIT VIZ. ODKAZ NÍŽE

https://youtu.be/DK9WhOFdUP8    pokud Vám link nejde otevřít zkopírujte do vyhledavače

 

OKLUZOR - je prostředek k zakrytí oka používaný při léčbě dětské tupozrakosti

Náplasťový okluzor musí sahat do poloviny kořene nosu. Na noc okluzor odstraníme, kůži ošetříme krémem na obličej. Okluzor přilepíme na na kůži obličeje tak, aby dokonale kryl lépe vidoucí oko.

Už dávno není pravdou, že brýle slouží pouze jako korekční pomůcka. Kvalitní dioptrické brýle dnešní doby k sobě vztahují daleko více požadavků. Dnes chceme nejen dobře vidět, ale i dobře vypadat. Stejné nároky máme také na pohodlí. V současné době je naštěstí na výběr ze široké škály typů, materiálů, značek jak u brýlových obrub tak i brýlových čoček.

 

    

Co u nás najdete? Sledujeme módní trendy, díky tomu máme přehled co se nosí. Navštěvujeme optické veletrhy abychom byli plně informováni nejen o designu obrub a slunečních brýlí, ale také o kvalitě materiálů jak u brýlí tak i brýlových čoček.

Přijďte se poradit do naší optiky, rádi Vám s tím správným výběrem pomůžeme.

Jako další ze služeb Vám nabízíme počítačovou simulaci na zařízení Smart Mirror, který Vás s naší pomocí může nafotit, poradit Vám při výběru obrub, může Vám ukázat ilustrační

porovnání tlouštěk brýlových čoček. Pokud chcete změnit image nebo by jste si rádi zkusili jinou barvu ,,očí´´, zvládne i tento úkol.

Exkluzivně: při výběru obrub Vám poradí se správnou barvou i tvarem naše kolegyně Akad.mal.Nina Čampulka.

Brýle 1 Brýle 2 Brýle 3 Brýle 4 Brýle 5


oční ordinace

má od svého vzniku vyhražený čas pro dětské pacienty, máme bohaté zkušenosti s korekcí dětí a naše optika má i velký výběr dioptrických obrub určených speciálně pro děti. Od běžných obrub se liší značně velikostí, tvarem i kvalitou materiálu. Výrobci počítají s rizikovější skupinou nositelů, proto jsou dětské obruby vyráběny převážně z bezpečných hypoalergenních materiálů, které mohou být i více pružnější než běžné kovové slitiny. Při nákupu brýlových čoček bývá jasnou volbou bezpečná plastová čočka, která snižuje riziko úrazu S výběrem obruby a vhodné brýlové čočky Vám poradíme s přihlédnutím k předepsané hodnotě brýlové korekce a požadavku lékaře k dané diagnóze dětského pacienta.

Brýlové čočky

Na českém trhu působí v současnosti snad všichni světoví i domácí výrobci brýlových čoček. Se správným výběrem ideální brýlové čočky Vám rádi poradíme.

K výběru přistupujeme individuálně vzhledem ke všem požadavkům jako jsou korekce, profese, použití a pohodlí.

Typy brýlových čoček:

materiály

minerální- brýlové čočky ze silikátu(skla), které jsou vysoce odolné proti poškrábání, ale jsou také nejvíc tříštivé.

plastové- brýlové čočky z organických plastů, které jsou ve srovnání se sklem až o 40% lehčí, jsou také odolnější proti rozbití, ale náchylnější k poškrábání. Tuto nevýhodu lze eliminovat tzv. úpravou tvrzením. Náchylnost na otěr se tak podstatně snižuje.

polykarbonátové- brýlové čočky organického původu, které jsou 12x odolnější proti rozbití než skleněné čočky, jsou tenčí a lehčí než standardní plastové čočky a stejně odolné proti poškrábání. Jsou ideální pro sportovce, řidiče nebo do vrtaných brýlových obrub.

vysokoindexové- jsou takové brýlové čočky, které jsou zásluhou materiálů s vyšším indexem lomu tenčí. Díky tomu se výrazně esteticky zlepší vzhled Vašich brýlí. Platí: čím vyšší číslo indexu lomu, tím tenčí brýlová čočka. Mohou být skleněné i plastové.

Antireflexní čočky

Na brýlové čočky se nanáší antireflexní vrstva, která odstraňuje rušivé odrazy způsobené různými světelnými zdroji. Zlepšuje se tak propustnost pro světlo, zvyšuje kvalita vidění a oči působí přirozeně. Což oceníte vy i ti, kteří se Vám dívají do očí.

Tvrzené čočky

Tvrzení, to je taková úprava, která zušlechťuje vlastnosti materiálů brýlových čoček. U čoček minerálních(skleněných) se zvyšuje odolnost proti rozbití. Na plastové čočky se zpravidla nanáší tvrdoelastický lak, díky kterému jsou plastové čočky odolnější vůči poškrábání.

Samozabarvovací čočky

Jsou takové čočky, které se svým zabarvením přizpůsobují světelným podmínkám. Tzn., že reagují na sílu UV záření, které k nám prostupuje z atmosféry. Bude-li jasný sluneční den, budou tyto čočky tmavé, pokud bude pod mrakem, budou mít pouze lehký nádech, v místnosti jsou krásně čiré . Mohou Vás tak po celý rok chránit před škodlivostí UV záření v létě i v zimě. Vyrábí se z různých materiálů, díky kterým mají různé kvalitativní vlastnosti.

Barevné čočky

Slouží ke komfortnímu vidění za různých světelných podmínek. Výběrem správného odstínu a intenzity barev dosahujeme různého efektu. Můžete si nechat zhotovit dioptrické sluneční brýle. Nebo kosmetické, které zakrývají různé drobné vady jako jsou vrásky nebo kruhy pod očima. Mohou to být také různé formy terapeutických čoček, které Vám uleví od světloplachosti nebo od světla monitorů. Barvy hrají velmi důležitou roli na vnímání organismu, proto je důležité s nimi zacházet opatrně a s doporučením, protože ne všechny odstíny se hodí pro různé refrakční vady nebo patologická onemocnění.glasses