Oční ordinace
side_menu
plus     Lékařský tým

plus     O Nás

plus     Objednávky

plus     Akce

plus     Studovna

plus     Kontakty


Móda a životní styl
side_menu
Glasses

oční ordinace                                     oční optika

Móda a životní styl


PODZIM 2017 - FIN CLUB AKCE!!!!

10% SLEVA PŘI NÁKUPU 2 A VÍCE PRODUKTŮ 

S PODZIMEM PŘICHÁZÍ I ČAS DOPŘÁT VAŠEMU TĚLU I DOSTATEK VITAMÍNŮ A MINERÁLŮ PRO CELÝ ORGANISMUS.

DOPORUČUJEME:

PYCNOGENOL - nejsilnější antioxidant, který ochraňuje buňky před volými radikály , pomáhá tak chránit organismus jako celek. Chrání oční čočku, mírní příznaky diabetické retinopatie, přispívá ke zlepšení ostrosti vidění a doporučuje se u šedého i zeleného zákalu.

MYCELCAPS  - extrakt z podhoubí Shiitake, která je považována jako klenot mezi houbami. Vysoce posiluje obranyschopnost. Vhodné tedy pro težce nemocné a vysoce namáhané osoby.

ZINKOTABS - Zinek obohacený o vitamín C , zajišťuje vše potřebné pro správný chod, posiluje imunitní systém, udržuje v kondici Vaše oči, vlasy, nehty.

XYLIACERTABS - Vitamin C získaný z tropické třešně aceroly a černého rybízu. Pozitivně posiluje imunitu a působí proti únavě, podporuje proces hojení.

BETUTABS -   ochrání a pročistí Vaše ledviny a játra od škodlivin. Působí močopudně. Vhodný na očistu orgamismu. Výtažek z břízy.

ECHINFIS - extrakt z byliny echinacea - třapatka nachová - příznivě ovliňuje imunitu těla, přispívá k přirozené obranyschopnosti. Napomáhá při potížích respiračního traktu. Užitečná při nachlazení,(bolestech hlavy, a horečkách) 

FOSFOCAPS - Pečuje o dobrý stav kostí, chrání buňky před škodlivými vlivy, Pečuje o játra, zlučník, o dobré zažíván. Podporuje i Vaší mysl. Dobré pro studenty, pro manažery i seniory. 

 

 

 

Preventivní vyšetření

Je důležité v rámci zdravého životního stylu, věnovat se prevenci různých forem onemocnění včetně očních. Nabízíme Vám 1x ročně preventivní vyšetření lékařem. Součástí vyšetření je podrobná prohlídka předního segmentu i zadního pólu oka, změření nitroočního tlaku nebo zorného pole. Více informací naleznete viz. ordinace, o nás.

Užívání potravinových doplňků

    

V dnešní moderní uspěchané době máme méně času se zabývat správnou výživou, celkovou životosprávou. Jsme unavení a většinou bez energie. Je proto čím dál oblíbenější dodávat tělu výživné látky, vitamíny a minerály formou různých potravinových doplňků. To proto, abychom tu zátěž lépe zvládali nebo abychom podpořili naše tělo v nějakém procesu uzdravení.

Tyto preparáty (při dodržování dávek)neškodí organismu a ani není nutné vysadit léky, které užíváte. Je ale velmi důležité poradit se dopředu o užívání těchto preparátů nebo alespoň informovat Vašeho ošetřujícího lékaře.

  

Použití antioxidantů z nabídky firmy FinClub v praxi terénního oftalmologa

 

Preparáty Finclubu používám ve své praxi již od roku 1998, kdy jsem se pro jejich nabídku rozhodla na základě osobní zkušenosti. Je nutno na tomto místě zdůraznit, že výše zmíněné potravinové doplňky mají v terapii pouze podpůrnou roli a vždy je třeba,zejména u akutních stavů, konzultovat odborníka, např. bez lokální oční terapie se nedomnívám, že by úspěšnost byla tak vysoká. Budu-li postupovat od zevního segmentu očního dovnitř, pak na alergické blefaritidy se mi osvědčil samozřejmě Allermin, lze ho ale nahradit či doplnit Avenamaxem, zejména jde-li zároveň o ekzematosní afekce. Marginální blefaritidy reagují velmi pozitivně na dlouhodobě podávaný Femiglandin v dávce 1x1 a to i u mužů, základem je ovšem přesná korekce. Některá zarudlá víčka ?odstraní? spíše Visio Balance, tam ale mívám vždy podezření na nekorigovanou nízkou oční vadu, zejména astigmatismus. Dalším preparátem, který se osvědčil u tohoto typu zánětu víček, je Bekavit, zatímco Vitatabs Multi B indikuji s úspěchem spíše u chalazií a hordeol, zejména chronických, recidivujících či vznikajících na několika místech současně. Alergické conjunctivitidy opět, stejně jako blefaritidy, lze poměrně snadno odstranit či zmírnit Allerminem, popř. Avenamaxem. Chronické conjunctivální obtíže často ustoupí po Femiglandinu v již zmíněném dávkování, vhodný je také AE Vitacaps, popř. kombinace Betamaxu s Bio E Plus.

Epidemické keratoconjunctivitidy

Epidemické keratoconjunctivitidy, jediná oční choroba podléhající povinnému hlášení, bývají velmi úporné a dlouhodobě (týdny a měsíce) vyřazují dotyčného z práce i běžného života. Výrazné zkrácení a zmírnění průběhu choroby přináší Bi-iomare caps, které se zároveň spolu se Zinkosanem velice osvědčilo v podpůrné terapii herpetických keratitid obecně, zvláště ale dendritických. U iritid či iridocyklitid je vždy třeba zkusit vypátrat příčinu zánětu a nasadit potravinové doplňky cíleně: u bechtěreviků je vynikajícím pomocníkem Zinerin, u ostatních revmatiků např. Selesan či Remasan. Pokud jde o idiopatické iridocyclitidy, myslím, že s poměrně vysokou úspěšností s nimi bojuji pomocí Biomare Immuno a Zinerinu v akutní fázi, v době remisí pak je vhodný Echinamax podávaný trvale.

Cataracty

Cataracty se objevují v čím dál tím nižších věkových kategoriích, a i když jedinou kausální terapií je jednoznačně implantace umělé intrakamerální čočky po vyjmutí zkalené (dnes už převážně metodou fakoemulzifikace), přece jen se mi osvědčila snaha posunout nutnost operace na dobu pozdější, a to jak z důvodů profesních (pacienti jsou často v předdůchodovém věku), tak i vzhledem k možným komplikacím (např. výskyt sekundárních cataract jako výrazu imunitní odpovědi organismu s věkem klesá, a naopak, pokud má pacient před sebou ještě dlouhý život, je vyšší

i riziko sekundárního glaukomu či atrofie zrakového nervu jako pozdních následků). Klientům nabízím proto Selesan či Selenitabs Multi, vhodný je i Vitacell. Častým trápením, subjektivně vnímaným jako velká potíž, bývají sklivcové zákalky a mouchés vollantés. Na tyto potíže Vám pomůžou přírodní preparáty Selesan Multi, který lze případně kombinovat i s Ginkgosanem. Jde o dlouhodobý proces, řádově měsíce, ale obvykle pacienta tyto problémy tudíž přestanou.

Glaukom

Glaukom je multifaktoriální onemocnění, kde se dnes zdaleka nehledí jen na výši nitroočního tlaku či rozsah zorného pole. Měří se např. i změny ve vrstvách nervových vláken na papile. Pokud vezmeme za vlastní teorii, že glaukomové onemocnění je souhrnem působení faktorů cévních, nervových a psychických a že populace obecně se dělí na ty, kdo glaukom mají, a na ty, kteří o tom ještě nevědí (motto České glaukomové společnosti), pak cévní složku můžeme ovlivnit Gingbicapsem či Pycnogenolem, nervovou Magnesanem či Selesanem Multi, psychickou pak Relaxinem či Avenamaxem, v odůvodněných případech i Depreminem. Při poruchách spánku (glaukomatik má mít pravidelný režim s dostatkem spánku) nabízíme Relaxor Forte.

Onemocnění makuly

Z onemocnění makuly je nejzávažnější věkem podmíněná degenerace, kde VISISTRONG pomáhá oddálit progresi a zpomalit ji. Doplnit jej lze Ginkgosanem či Pycnogenolem, vhodný je i Selesan Multi . U myopických centrálních retinopatií je Visio Balance také vhodným přípravkem, kombinovat jej můžeme s vitaminy řady B (Vitatabs Multi B, Bekavit, Biofin Plus) a v tucích rozpustnými A a E (AE Vitacaps, Bio E Plus, Betamax).

Diabetes mellitus

Projevy celkových chorob na oku léčíme kauzálně, stejně tak volíme i potravinové doplňky. Dovolila bych si zmínit pouze diabetes mellitus, kde i v případě, že nedošlo dosud ke komplikacím (nejenom očním) i kde se např. jedná pouze o poruchu glukosové tolerance, je velmi vhodné doporučit stabilní užívání MINERAL TABS Plus, který má protektivní účinky na tkáně vůči účinkům diabetu a dokáže i mírně snížit glykemii při nezměněných návycích pacienta.

VÝTAH Z TOHO NEJZAJÍMAVĚJŠÍHO z preparátů z FinClubu

BI-IOMARE CAPS- 100 kapslí, 2 kapsle 3x denně, tzn. cca 16dní

SELENITABS MULTI- 100 tablet, 1 tableta denně = 100 dní

GINKBICAPS- 50 kapslí, 1 kapsle denně = 50 dní

PYCNOGENOL- 60 tablet, 2-4 tablety denně, 15-30 dní

VISISTRONG- 60 tablet, 2 tablety denně, 30 dní

MINERAL TABS- 110 tablet, 2 tablety denně, 55 dní

Dalšímy preparáty vhodné pro Vaše oči K DOSTÁNÍ U NÁS jsou tyto:

PROTECTUM GINGKO,PROTECTUM EXTRA,PROTECTUM OMEGA

  

  Co se nosí? Trendy 2015

    

 

Tak jako každým rokem i letos přinášíme několik postřehů k módním trendům pro rok 2015. V oblasti brýlových obrouček a slunečních brýlí se móda projevuje daleko rychleji než u čehokoliv jiného z této oblasti.

Rok 2015 se v módě nese ve znamení angažovanosti.

Letos ohromíte:

Flitry - nejen na oblečení, ale i na luxusních slunečních i dioptrických brýlích značky Ray Ban

Třásně - velkým hitem jsou i třásně  tento odkaz sedmdesátek vypadá skvělě hlavně na kabelkách či kontníčkových botách. Pokud jste ale odvážnější zkuste třásně i na sukni, topu, kožené bundě,...

Overal  - dalším velkým letošním hitem je právě overal. Nudí Vás sukně?? Letos frčí 70. léta a s nimi retro overaly, mezi obrovským výběrem si každý najde ten, který mu padne.

 

Co se nosí? Trendy 2017

Zkrácené nohavice zase se vracíme k éře kalhotů do zvonu, ale ve zkrácené verzi, nebojte nečekáme velkou vodu, ale v těchto kalhotech budete letos in.

Boty do špičky -  ať už to jsou balerínky, nebo lodičky v těchto botech budete letošní rok in. 

Roztrhané nohavice - byl to hit už i loňského roku i letos s nimi uspějete pořiďte si ripped džíny 

Satén - satén byl pasován za materiál roku 2016, nejen, že je sexy, ale je pohodlný a lehký. V lětě bude chladit. doporučen na různé halenky, ale i kalhoty. 

Bohémské vzory - nemusíte čekat až na léto okouzlíte s nimi již teďka - barevné maxi šaty, třásně, klobouky - v  barvách fialová, růžová, cihlová rozhodně zazáříte 

Brýle - retro styl, kulaté, výrazné, barevné, velká obruba tenké sklo 

    

 

 

 

 

Nebraňte se nápadným detailům, vybírejte je i tak, aby jste ke zvolenému modelu mohli používat nebo střídat větší škálu doplňků a oblečení ve všech ročních obdobích nebo při různých příležitostech.Nikdo neudělá samozřejmě chybu tím, když pro změnu stylu nebo příležitosti zvolí více a různých brýlí.

 

Vše je samozřejmě důležité s vaším typem obličeje zkonzultovat s optikem, ten poradí určitě lépe než nejlepší přítelkyně.Vidí vás totiž opravdu nezávislým, kritickým a nezaujatým pohledem.Motto: Krása ženy není v šatech, které nosí, v postavě, kterou má, ani ve způsobu, jakým si češe vlasy. Krása ženy musí být v jejích očích, protože ty jsou bránou k jejímu srdci, místu, kde sídlí láska.


Kyslíková terapie

Činnost organismu jako celku i jednotlivých orgánů v těle je závislá na přísunu kyslíku. Bylo zjištěno, že některé faktory, jako například stárnutí organismu a neadekvátní stres, významně zhoršuje stav zásobení kyslíkem. Německý profesor Manfred von Ardenne přišel již v třicátých letech dvacátého století na způsob, jakým obsah kyslíku v krvi nejen zvýšit, ale hlavně ho v lidském organismu dlouhodobě udržet. A to až na jeden rok. Na základě jeho výzkumu mohou pacienti na celém světě, včetně České republiky, využívat přístroje, pomocí kterých absolvují některou z léčebných kůr.

Kyslík ( O2, latinsky Oxygenium) je zázračnou molekulou života. Je nejdůležitější látkou pro život na Zemi.

Kyslík dokáže přirozeným způsobem regenerovat organismus. Nejenže odbourává stres a únavu, ale také zlepšuje koncentraci, čistí krev, zpomaluje stárnutí, umožňuje snížení váhy bez pomocí léků, snižuje škodlivé působení znečištěného životního prostředí a ovzduší a zklidňuje nervový systém.

Myslete na blahodárné účinky kyslíku a užijte si každý nádech. Vaše tělo Vám poděkuje!

Nabízíme Vám různé programy kyslíkových kůr od relaxačních až po podpůrně léčebné. Přijďte se k nám informovat, rádi Vám Vaše dotazy zodpovíme.

Co je cílem kyslíkové léčby?

Cílem léčby je zprůchodnění krevního řečiště. V plicích vede tento postup ke zlepšení příjmu kyslíku a zvýšení dechového objemu. Ve všech ostatních tkáních, včetně očí amozku, jsou tím vytvořeny podmínky lepšího prokrvení a tím i lepší výživy tkání.

K čemu se kyslíková terapie využívá?

K léčbě chorob očních, ušních, migrény, klimakterických poruch, k posílení imunitního systému, ochraně před rakovinou, zpomalení procesu stárnutí tělesného i duševního, zlepšení depresivních psychických stavů, zlepšení všeobecné kondice před operacemi, jako pomocná léčba při srdečních arytmiích, angině pectoris, vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, při astmatu, opakovaných bronchitidách a zejména při cévních problémech.

Jaké

oční

choroby se mohou léčit pomocí kyslíkové kůry?

V podstatě všechna onemocnění způsobená nedostatečným či poškozeným cévním zásobením a tudíž poruchou prokrvení a přísunu kyslíku. Jako příklad můžeme uvést poruchy prokrvení sítnice u pacientů s vysokým tlakem, diabetiků, po okluzích(uzávěrech) sítnicových cév, věkem podmíněné makulární degenerace, zákalky ve sklivci, zelený i šedý zákal a mnoho dalších.

Jak probíhá taková léčba kyslíkem v naší ordinaci?

Kyslíková terapie se skládá ze dvou důležitých kroků: podávání vitamínů a inhalace kyslíku pomocí inhalační masky nebo kanyly ze speciálních kyslíkových inhalátorů. Vitamíny se podávají denně po celou dobu léčby, inhalace probíhá v tzv. léčebných kůrách. Jedna kůra znamená devět zhruba hodinových sezení. Na začátku kůry dostane každý pacient svoji obličejovou masku nebo kanylu. Během každého sezení, kdy pacient inhaluje kyslík, může relaxovat, poslouchat hudbu nebo si číst knížku.

Mohou kůru přídavným kyslíkem absolvovat i ,,zdraví?lidé?

Jako prevence je inhalace kyslíku vhodná pro kuřáky, pro posílení obranyschopnosti organismu proti infekcím a nádorovým onemocněním, k potlačení migrén i negativních účinků exhalací v ovzduší a zvyšuje odolnost organismu vůči stresům a přepracovanosti.

Je inhalace návyková?

Není.

Jaké zařízení je potřeba na kyslíkovou terapii?

Elektronicky ovládaný koncentrátor kyslíku, který je vdnešní době nejspolehlivější, nejúčinnější a nejspolehlivější zdroj přídavného kyslíku. Přístroj odlučuje kyslík ze vzduchu v místnosti, proto je dodávaný přídavný kyslík vysoké čistoty. I když koncentrátor kyslík v místnosti filtruje, není tím ovlivněno běžné množství kyslíku v místnosti.

Novinka:

studie USA, kterou na jaře r.2004 provedl Petr A. Campochiaro...

...Petr A. Campochiaro, MD, Baltimor (profesor of oftalmology and euroscience at John´s

Hopkins University). Šlo o výzkum ,, DIABETICKÝ OTOK SÍTNICE- KYSLÍK POMÁHÁ?. Doplňování kyslíkem se ukazuje pro svoji jednoduchost a širokou dostupnost nadějí pro miliony pacientů s nemocemi sítnic očí?.glasses